Tempera na kartonu, 50 x 70 cm, autorsky rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2017, signováno vlevo nahoře TYPLT 2017. Současný český malíř Lubomír Typlt, jenž je v českém prostředí znám svým gestickým rukopisem a výraznou barevností, nám na představovaném díle předkládá své oblíbené a sběrateli ceněné téma chlapců. Tomuto námětu se věnoval zejména kolem roku 2011, aby se k němu v následujících letech opakovaně vracel. V adolescentech shledával zajímavou kombinaci ještě zatím dětské nevinnosti a touze mladého jedince po překračování vlastních i zákonem daných hranic. Jistá dávka rebelie je v díle Trojice schována za jednotlivými úsměvy mladých chlapců. Prvek ostražitosti vůči zobrazeným je o to víc zdůrazněn výraznou barevností, kde pro modelaci jednotlivých těl zvolil autor zářivý odstín růžové, společně s jasnými tóny zelené barvy.