Olej na dřevěné desce, 31 x 19 cm, autorsky rámováno, signováno vlevo dole JU, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Hledíme na ukázkovou práci z ruky Joži Uprky. V díle je zřejmý důraz na autentické zobrazení kroje a jeho detailů. Uprka setrvává na osobitě přijatých principech impresionistické malby s využitím barevné skvrny. Příznačná je taktéž typologie obličeje ženy a způsob nasazení světelných akcentů, které výrazně kontrastují se zastíněnými partiemi tváře. Žena stojí v parném dni za přímého slunce před typickým lokálním stavením, držíc modře malovaný bílý džbán. Celý výtečně nahozený motiv je usazen do autentického autorského rámu.