Olej na lepence, 38 x 46 cm, rámováno, signováno vpravo dole KV. Dílo Přímořská krajina představuje vzácnou malířskou tvorbu Karla Vaňka. Spoluzakladatel slavného uskupení Devětsil. Vaněk byl spolužákem zakládající skupiny tohoto avantgardního tělesa spolu s Karlem Teigem, A. Wachsmanem či A. Hoffmeisterem. Divák hledí na naivně vystavěnou, jemnocitně malířsky vyvedenou přímořskou krajinu zahalenou do roušky večerní záře. Nad krajinou se tyčí srpek Měsíce, který ozařuje krajinu svou delikátní září, jež podtrhává zvolený námět díla. Malíř zde pracuje se zjednodušenými formami reálií, ale ponechává jim idyličnost, jež se ještě více zvoleným přístupem prohlubuje. Maleb Karla Vaňka se napříč jeho uměleckou tvorbou moc nedochovalo, a tak je nabídka v podobě díla Přímořská krajina jedinečnou možnosti rozšířit horizonty devětsilního ražení v české malbě.