Olej na plátně adjustovaném na lepence, 69 x 91,5 cm, rámováno, datace 1937, signováno vlevo dole F. Vobecký. Posuzovaný obraz Zátiší je autentickým a kvalitním dílem Františka Vobeckého, malíře a fotografa, pozoruhodné osobnosti české meziválečné avantgardy. Zátiší je reprezentativním Vobeckého dílem. Divák nahlíží na plátno s kyticí a ovocem, jež je celé haleno do modravého tónu. Ten je nastolen pozadím, které je v daném případě imaginativní svými mlžnými valéry přebíhajícími od jednoho tónu modré k druhému. Tento efekt dílo povyšují do zcela jiných výtvarných kvalit. Hledíme na výtečně vystavěnou kompozici, která diváka nijak neruší a neuzurpuje si jeho pozornost ani v jedné své části vícero než ostatní. Hledíme na lehce postkubistické dílo s až cézanovským nádechem, které svou datací do roku 1937 uzavírá avantgardní tendence československé malby a nadechuje se k novým obzorům. S přihlédnutím ke kvalitě a rozměru díla ho lze posuzovat jako dílo referenčního typu.