Diamantový prach a sítotisk na papíře, 100 x 80 cm, rámováno v kazetové rámu, signováno vpravo dole Andy Warhol, list č. 13/15.
Opatřeno certifikátem autenticity The Andy Warhol Society, The Institute of Art, Medzilaborce, Slovenská republika.
Catalogue Andy Warhol Prints, Frayda Feldman, Jörg Schellmann, New York, 2003.
Americký malíř se slovenskými kořeny, všestranný umělec a výrazný představitel pop artu. Andy Warhol se proslavil zejména díky oblíbené technice sítotisku. Warholovi umožnila výrobu v masovém množství, a zároveň tím mohl minimalizovat svůj umělecký vklad a zároveň subjektivní ovlivnění díla. Warhol tak odstartoval ve své době revoluční, ale především velmi populární éru pop-artové kultury. Tuto techniku Warhol poprvé představil na první významné výstavě pop artu v galerii Sidney Janis v New Yorku, kde vystavil například proslavené Campbellovy polévky a záhy se stal poptávaným umělcem. O Warholovu práci se spolu s reklamními agenturami začaly zajímat také velké galerie. Seznámil se a začal spolupracoval s předními osobnostmi nejen Hollywoodu, ale i hudebními ikonami šedesátých let. Tyto osobnosti s ním nejen spolupracovali na bázi reklamní, ale stali se mu taktéž modely. Tímto případem je i nabízený portrét Edwarda Kennedyho, amerického senátora ze slavného politického klanu Kennnedyů. Ten se proslavil svým bojem za rovnoprávnost amerických přistěhovalců a byl velkým zastáncem pozitivní diskriminace. Dlouhá léta byl jednou z pevných osobností Demokratické strany. Andy Warhol v díle použil nejen zmíněného sítotisku, ale i diamantového prachu, který ověnčil dílo puncem jedinečnosti a luxusu. V tomto blyštivém detailu můžeme hledat právě ono myšlenkové pojetí pop-art, které často poukazovalo na konzum a pozlátko doby. Podaný portrét je reprezentativní vzorkem Warholova jedinečného počínání.