Suchá jehla na papíře, 180 x 136 mm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 60. léta 20. století, signováno vpravo dole Reynek.
Autenticita ověřena vnučkou autora Veronikou Reynkovou a galeristou Zdeňkem Sklenářem.
Provenience:
Slavná sbírka děl Bohuslava Reynka ve Švýcarsku, získáno z ateliéru autora, první prodej.
Dílo Bohuslava Reynka obsahuje úžasné svědectví o umu a citlivosti tohoto autora. Celým dílem tohoto nezaměnitelného a jedinečného tvůrce je prodchnuto vidění světa v jeho kráse a křehkosti. Nabízená díla jsou tomu krásným a referenčním vzorem. Vidíme zde, jak výjevy z rodného Petrkova, jež jsou zastoupeny například díly Lípa za stodolou či kolorovaným leptem Za stájemi, tak je zde zastoupena i religiózní linka díla autora v podobě krásného výjevu Svatého Františka s vlaštovkami či jedinečné Piety u studně z roku 1949. Máme zde i jedno z děl, jež je reminiscencí na pobyt ve Francii, pojmenované Grenobelská květinářka, které Bohuslav Reynek vytvořil v roce 1960. Autor je zde představen taktéž i vzácně se vyskytujícím dílem Arbor. Grafické práce Bohuslava Reynka spojuje jejich preciznost a oduševnělost, se kterou je autor poctivě ve svém, dnes již slavném příbytku v Petrkově, vytvářel. Nabídka děl v dané kvalitě a rozsahu je jedinečným svátkem pro obdivovatele autorovy práce a jedinečnou možností, jak obohatit své sbírky.